Śnieg i lód na drogach. Urzędnicy obserwują opady śniegu

Od kilku w dni w całej Polsce występują opady śniegu. W okolicy Warszawy w sobotę może napadać nawet 6 cm śniegu. Obecnie wiele ulic na terenie gm. Jabłonna nie jest odśnieżonych bądź znajduje się na nich lód, ale jak możemy przeczytać, wójt i urzędnicy oglądają drogi i znają problem, który powstał w wyniku nadejścia zimy.

– Tak jak na zdjęciach wyglądają drogi gminne w Rajszewie, są odśnieżone ale śliskie, posypane tylko miejscami (pod śniegiem przysłowiowa „szklanka”). Proszę więc uważnie z nich korzystać poruszając się samochodem lub pieszo. Wczoraj otrzymałem kilkanaście telefonów oraz informacje i zapytania od Państwa na mojej stronie oraz maile dotyczące złego stanu dróg w Rajszewie – zwraca się do mieszkańców Rajszewa sołtys Marek Sarnowski.

Wójt i urzędnicy obserwują drogi

Sołtys przyznaje, powiadomił wójta Chodorskiego o problemie z drogami już w czwartek. – Wójt poinformował mnie, że zna już problem (osobiście się po nich przejechał) i podjął już stosowne działania – dodaje Marek Sarnowski.

– Dzisiaj rano dzwoniłem do Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej UGJ, który powiedział mi, że wysłał swoich ludzi w teren celem rekonesansu dróg gminnych, a po ich powrocie podjęte zostaną odpowiednie działania i firma odśnieżająca nasze drogi otrzymana odpowiednie zadania poprawienia bezpieczeństwa na naszych drogach (dla samochodów i pieszych) – mówi Marek Sarnowski.

Mieszkańcy niezadowoleni

Na problemy z odśnieżaniem dróg narzekają także mieszkańcy z innych rejonów gm. Jabłonna. – Straszne zaskoczenie opadami prognozowanymi od tygodnia!? Zarządzanie na poziomie piaskownicy – pisze p. Sebastian.

– Drogi szutrowe o najwyższej kategorii – gminne, muszą czekać do wiosny jak śnieg stopnieje, bo wcale nie są odśnieżane. Co by nie mówić, za Pani Olgi raz na jakiś czas z poczucia odpowiedzialności odśnieżała takie drogi. Teraz ważniejsza jest propaganda i zdjęcia, niż skuteczne zajęcie się problemami. Czy wójtowi jest nie wstyd, tak ignorować mieszkańców i ich bezpieczeństwo? – dodaje p. Mariusz.

Firma ma 30 minut na reakcję

W tym roku za zimowe otrzymanie dróg asfaltowych, gruntowych, chodników, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych odpowiedzialna jest firma Szulc Władysław „TIP-TOP”. Zgodnie z podpisanymi umowami firma jest zobowiązania do rozpoczęcia akcji związanej z odśnieżaniem w ciągu 30 minut od zgłoszenia z Urzędu Gminy.