Policja zabezpieczyła tytoniową kontrabandę

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości akcyzowej. Efektem było zabezpieczenie 10 800 sztuk papierosów, które nie trafią już na rynek.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją na bieżąco prowadzą rozpoznanie oraz zbierają informacje związane z wprowadzaniem do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci regularnie pojawiają się w miejscach, o których wiedzą, że może tam dochodzić do handlu takimi towarami. Podejmują interwencje, zabezpieczają nielegalne papierosy i alkohol oraz zatrzymują podejrzanych.

W wyniku ostatnio przeprowadzonych działań policjanci zabezpieczyli 10 800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna papierosy ukrył w miejscu zamieszkania. Teraz funkcjonariusze oszacują, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo