Śmieciarz groził, że będzie przecinał opony i rysował drzwi aut

– Śmieciarka przyjechała o godz. 8.40, a skończyła o 9.15. Ponad pół godziny droga była zablokowana – informuje pan Andrzej. Mieszkańcy ul. Leśnej w Jabłonnie nie są zadowoleni z odbioru odpadów komunalnych przez firmę MPK Pure Home, jak i z zachowania jej pracowników.

Przejazd ul. Leśną nie należy do przyjemnych, szczególnie z samego rana. Kierowcy często muszą nagimnastykować się, żeby przedostać się przez jeden, niezastawiony innymi autami pas ruchu. We wrześniu doszło kolejne utrudnienie – śmieciarka przyjeżdża z samego rana, żeby odebrać odpady i przy okazji blokuje ruch na ulicy na kilkadziesiąt minut.

– Ponad pół godziny była zablokowana droga. Na wyjazd czekało 11 aut, a na wjazd 6. Wszyscy wkurzeni i zniecierpliwieni, wszyscy spieszą się do pracy czy szkoły, a panowie mają czas na fajeczkę, pogawędkę i jeszcze wyzywają mieszkańców, że parkujemy jak sieroty, a następnym razem to będzie (pracownik firmy – przyp. red.) przecinał opony i rysował drzwi za takie parkowanie. Jak tak można? – pisze p. Andrzej na stronie Urzędu Gminy.

Mieszkaniec uważa, że śmieciarka powinna przyjeżdżać ul. Leśną w godzinach południowych, gdy na ulicy nie ma zbyt dużego natężenia ruchu.

– Proszę też o jakąś interwencję w sprawie samych śmieciarzy. Strasznie niemiły i niekulturalny pan był dziś kierowcą śmieciarki. Jeśli taki ktoś będzie tu przyjeżdżał i będzie groził mieszkańcom, to w końcu dojdzie do rękoczynów. Panowie śmieciarze ewidentnie robią po złości tak długo wywożąc u nas śmieci. Moja córka przez tę sytuację spóźniła się do szkoły i teraz jak jak mam to usprawiedliwić? Bo śmieciarzom nie chciało się pracować albo śmieciarz miał zły humor? Mamy XXI wiek, a życie jak w średniowieczu… 2 kilometry od stolicy w centrum Europy – czytamy.

Urząd Gminy przekazał uwagi mieszkańca firmie odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych i przedstawił stanowisko MPK Pure Home.

– Firma poinformowała, że opisany przez Pana problem zablokowanej drogi był związany ze zmianą pracowników śmieciarki – pracownicy stosowali się do zasad odbioru odpadów zgodnych z zapisami w umowie tzn. odbioru w godz. 7.00 – 20.00, niemniej jednak odpady z ul. Leśnej 17 będą odbierane w późniejszych godzinach, by uniknąć podobnych sytuacji. Kierowca śmieciarki i pomocnik zostali pouczeni za niewłaściwe zachowanie. Firma MPK Pure Home przeprasza za opisaną przez Pana sytuację – odpowiedział mieszkańcowi Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Jabłonna Dla Mieszkańców