Policja szuka ofiar tych mężczyzn

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu i tamtejsza prokuratura opublikowali zdjęcia podejrzanych o seksualne wykorzystanie nieletnich. Poszukiwani są świadkowie oraz pokrzywdzeni ze zdarzeń mających miejsce w latach 2012-2015 m.in. w Bożej Woli, Skierdach i Rajszewie.

Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto i Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Poznaniu prowadzą postępowanie w sprawie przestępstw popełnionych przeciwko wolności seksualnej, w którym pokrzywdzonymi są małoletnie dzieci.

Policja w szczególności prosi o kontakt osoby, które od początku 2012 roku do kwietnia 2015, były świadkami lub pokrzywdzonymi seksualnego wykorzystywania małoletnich – przez mężczyzn widocznych na zdjęciu – w okolicach miejscowości Boża Wola, las Dębinka w Bożej Woli, Kazuń, Skierdy i Rajszew, Nowy Dwór Mazowiecki, okolic Parku Drwęskich w Poznaniu, centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu oraz dawnego Dworca PKS w Poznaniu.

O kontakt są również proszeni rodzice małoletnich, którzy w korespondencji internetowej swoich dzieci widzieli zdjęcia wskazanych mężczyzn lub ujawnili, że dzieci umawiały się z nieznajomymi na spotkania w wyżej wymienionych miejscach.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mające związek z postępowaniem, proszone są o kontakt z CBŚP Zarząd w Poznaniu pod nr telefonu 61 84 15 450 w godz. od 8.00 do 15.00 lub całą dobę pod nr tel. 997 w całym kraju z podaniem prokuratury prowadzącej postępowanie oraz jednostki policji.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. wielkopolska.policja.gov.pl