Sesja kosztowała ponad 8000 złotych

Ponad osiem tysięcy złotych kosztowała urząd uroczysta sesja Rady Gminy, która odbyła się na początku czerwca w Pałacu w Jabłonnie. Dla zaproszonych gości przygotowano m.in. strogonowa z polędwiczek wieprzowych i ragout z kurczaka.

W niedzielę, 7 czerwca w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie miała miejsce X Sesja Rady Gminy, podczas której uczczono 25. rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Gmina przygotowała medale dla osób nagrodzonych tytułem „Zasłużony dla Gminy Jabłonna”. Za te zapłaciła już parę lat temu.

– Medale zamawialiśmy w 2010 r., także te wręczane w trakcie sesji pochodzą właśnie z tego czasu – informuje Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Na sesję przygotowano również 62 statuetki, które wręczono m.in. byłym radnym. Urząd za ich wykonanie zapłacił teraz 2492 zł.

To jednak nie był jedyny wydatek związany z sesją. Gmina zapłaciła Pałacowi w Jabłonnie 5740 zł za catering na ponad 100 osób. W jego skład weszły: kawa, herbata, woda, soki, ciastka konferencyjne, owoce, ciasta, strogonow z polędwiczek wieprzowych i ragout z kurczaka. Jak okazało się, skorzystanie z terenu Pałacu wiązało się z zamówieniem cateringu akurat u tego wykonawcy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. kpr. Arkadiusz Janiszewski, 32. Wieliszewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego ORLICZ – DRESZERA