Ścieżki rowerowe za ponad 10.000.000 zł

W ostatni poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert na trzy odcinki ścieżek rowerowych. Podobnie jak przy poprzednich przetargach, także i tym razem Urząd Gminy Jabłonna nie doszacował kosztów inwestycji. Cały projekt miał początkowo kosztować 5,2 mln zł, a prawdopodobnie zamknie się w kwocie 10,2 mln zł.

Kiedy inne gminy są już na finiszu budowy ścieżek rowerowych, gm. Jabłonna w dalszym ciągu nie wyłoniono wykonawców na trzy odcinki: wzdłuż ul. Strużańskiej w Józefowie II, na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z DK61 w Jabłonnie oraz we wsiach zachodnich wzdłuż DW630 od granicy z Nowym Dworem Maz. do ul. Golfowej w Rajszewie.

W ostatni poniedziałek odbyło się otwarcie ofert w ramach kolejnego przetargu. Tym razem wójt Chodorski zaplanował na realizację wspomnianych odcinków 6.000.000 zł. Okazało się jednak, że ponownie nie doszacowano kosztów i najniższe oferty opiewają łącznie na 8.054.359,99 zł. Możliwe, że koszt inwestycji wzrósł ze względu na użycie droższych materiałów, tak jak w przypadku odcinka na ul. Modlińskiej w Jabłonnie, gdzie wójt zdecydował się na zakup kilkakrotnie droższych granitowych krawężników.

Początkowo gmina zakładała zakończenie projektu do 31 maja 2018 roku. Miał on kosztować 5.204.380,77 zł, z czego dofinansowanie z EFRR miało wynosić 80%, czyli 4.163.504,62 zł. Urzędowi nie udało się dotrzymać ani terminu, ani planowanych wydatków. W przypadku wyłonienia wykonawców z aktualnego przetargu, koszty całości projektu wzrosną do poziomu 10.204.359,99 zł, natomiast dofinansowanie obniży się do 41%. Wójt prawdopodobnie na najbliższej sesji wystąpi do Rady Gminy o dołożenie brakujących środków. Tylko z jakich inwestycji trzeba będzie zabrać pieniądze? Dowiemy się w listopadzie.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 2 listopada 2018 at 16:47
  Link

  Założę się, że im większym nieudacznikiem okaże się dotychczasowy wójt, tym więcej głosów otrzyma w drugiej turze wyborów. Niestety, takich mamy wyborców, powiedziałaby była pani Vicepremier Bieńkowska.

  Odpowiedz
  • 5 listopada 2018 at 09:11
   Link

   Cóż kolego miałeś rację, wygrał lepszy. Mogę ja się pomylić, Tym możesz się pomylić ale cała gmina ludzi chyba się nie pomyliła?!

   Odpowiedz
   • 10 listopada 2018 at 10:33
    Link

    Szanowny Kolego ZBIGss, Ty też masz rację, no może nie tak do końca, bo właściwie to pomyliła się nie cała Gmina, tylko jej niewielka część. A co było przyczyną pomyłki, to niech już każdy sobie sam dopowie. Nie mówcie mi tylko, że to wszystko przez tę złą Radę, która nie pozwoliła Wójtowi zadłużyć Gminy ponad wszelką miarę.

    Odpowiedz
 • 3 listopada 2018 at 22:09
  Link

  Sorry ale taki mamy klimat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *