Sąsiedzi nie chcą mieszkań komunalnych

Na ulicy Piusa 13 w Chotomowie nie zostaną zamontowane kontenery pełniące rolę mieszkań komunalnych. Powód? Radni ulegli protestom okolicznych mieszkańców, którzy nie zgadzali się na takie sąsiedztwo.

Jeszcze do niedawna w budżecie gm. Jabłonna było 200 tys. zł na budowę kontenerów mieszkalnych przy ul. Piusa 13. Tej kwoty jednak już nie ma, ponieważ radni przesunęli ją na bieżące utrzymanie dróg. Okazało się, że po części zrobiono to pod naciskiem okolicznych mieszkańców, którzy protestowali przeciwko postawieniu kontenerów na ul. Piusa.

– Jest totalny opór, nie chcą mieszkań komunalnych – mówiła radna Teresa Gałecka.

Te słowa potwierdzała też wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Dorota Świątko.

– Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż działki na ul. Piusa i przeznaczenie uzyskanej kwoty na wybudowanie budynku komunalnego na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Nie róbmy kolejny raz prowizorki – dodał z kolei radny Adam Krzyżanowski.

Powyższej wypowiedzi dziwił się radny Tomasz Wodzyński, który dopytywał, dlaczego jego przedmówca chce wybudować mieszkania socjalne (lub komunalne) w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji w Jabłonnie. Z kolei wicewójt Marcin Michalski przypomniał, że w przeszłości urząd przygotował uchwałę o sprzedaży nieruchomości przy ul. Piusa, ale ta propozycja nie spotkała się z uznaniem radnych.

W trakcie dyskusji poruszono również temat istniejącego, nieużytkowanego budynku, który znajduje się na działce przy ul. Piusa. Radna Świątko zaproponowała, żeby wprowadzić do lokalu rodzinę z trójką dzieci z terenu wsi zachodnich.

– Budynek od dawna stoi pusty, a jest potrzebny dla rodziny z trójką dzieci, która jest w bardzo trudnej sytuacja i musi przeprowadzić się – mówiła radna, dodając, że rodzina sama wyremontuje budynek.

W trakcie sesji postanowiono wniosek, który ma umożliwić wprowadzenie do lokalu wspomnianej rodziny. Radni przegłosowali go, więc teraz za jego wykonanie będzie odpowiedzialny wójt.

Jabłonna Dla Mieszkańców