Policjanci odzyskali Skodę i zatrzymali pasera

Odzyskana Skoda Oktavia i zatrzymany mężczyzna podejrzany o jej paserstwo to wynik ostatnich działań kryminalnych z legionowskiej komendy. 37-letni Adam T. wpadł na terenie Chotomowa, gdzie został ukryty skradziony pojazd. Mężczyzna od śledczych z Jabłonny usłyszał zarzut za paserstwo. Decyzją prokuratora 37-latek został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy ustalili, że na jednej z posesji w Chotomowie znajduje się pojazd marki Skoda Octavia, który został skradziony z warszawskiego Targówka. Pokrzywdzony wycenił swój samochód na 10.000 złotych. Operacyjni, w trakcie gromadzenia materiału w tej sprawie, odnaleźli skradziony pojazd, który znajdował się na terenie Chotomowa. Policjanci podjęli obserwację samochodu i przyległego terenu, a następnie zatrzymali do tej sprawy 37-letniego Adama T. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że w samochodzie miał jedynie dokonać napraw.

Policjanci z Jabłonny, po wykonaniu czynności procesowych przedstawili  37-latkowi zarzut za paserstwo. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KPP w Legionowie