Za nami XVII Światowe Dni Poezji

W ramach Jabłonowskich Spotkań z Poezją Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie po raz kolejny uczestniczyła w Światowych Dniach Poezji. Przed miejscową publicznością wystąpili artyści z Białorusi.

Na początku kwietnia w Domu Ogrodnika odbył się koncert poetycko-muzyczny z udziałem artystów z Białorusi. Spotkanie prowadził główny organizator SDP w Polsce, Aleksander Nawrocki – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Światowego Dnia Poezji UNESCO, poeta, prozaik, tłumacz, oraz redaktor naczelny „POEZJI dzisiaj”.

– Prowadzący zaprezentował wydaną na okoliczność XVII SDP, dwujęzyczną antologię poezji polsko-białoruskiej. Zamieszczone wiersze ze strony białoruskiej czytały poetki z Grodna – Ludmiła Kebicz i Alla Klemianok, które także zaśpiewały swoje utwory. Ze strony polskiej – Grażyna Kowalska, Anna Czachorowska i Jan Rychner, prezes Klubu Literackiego „Nasza Twórczość” – opisują organizatorzy.

Po zaprezentowaniu wierszy, odbył się wspaniały koncert dwojga artystów Olgi Ladutko i Aleksandra Swirskiego. Mogliśmy podziwiać białoruskie stroje ludowe i regionalne instrumenty. Zarówno śpiew jak i muzyka porwała publiczność a wspólne wykonanie piosenki „Hej, Sokoły” sprawiło wszystkim wiele radości. Brawom nie było końca.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Gminna Biblioteka Publiczna