Samorządowy Dzień Dziecka w Jabłonnie

Dzieci przejęły władzę w gm. Jabłonna! Dzisiaj punktualnie o godz. 9.00 wójt Jarosław Chodorski  przekazał klucze do gminy przedstawicielom Dziecięcego Samorządu. Młody wójt Mateusz rozpoczął swoje urzędowanie od spaceru po urzędzie i poznania współpracowników. Towarzyszyli mu nowa pani wicewójt Malina, przewodnicząca rady Ania oraz radni wybrani w drodze konkursu „Mali Mieszkańcy – Wielki Potencjał”.

Wydarzeniu bacznie przyglądali się redaktorzy z Dziecięcego Biura Prasowego. Po zwiedzaniu urzędu przyszedł czas na pierwsze decyzje i podpisywanie dokumentów – na pierwszy ogień poszedł wniosek urlopowy. Kolejnym wyzwaniem dla młodych samorządowców była sesja Dziecięcej Rady Gminy. Okazało się, że młodzi ludzie mają bardzo skonkretyzowane opinie i nie boją się ich wyrażać.

– Dziękujemy również Radnym, którzy wsparli swoich młodszych kolegów w trudnej pracy samorządowca. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Doroty Świątko za zaangażowanie i wkład w dzisiejsze wydarzenie – informuje Urząd Gminy.

Źródło: Gmina Jabłonna