Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Prawie 6 mln zł pomocy dla Gminy Jabłonna

Blisko 19 milionów złotych otrzymają samorządy z terenu powiatu legionowskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Jabłonna może spodziewać się największego wsparcia, bo liczącego około 6 milionów złotych. – Cieszę się bardzo, że Gmina Jabłonna, z której zostałem wybrany na Radnego Powiatu Legionowskiego jest największym dysponentem środków spośród gmin naszego powiatu – przekazuje Piotr Choroś.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to aż 12 miliardów złotych bezzwrotnej pomocy na szkoły, szpitale, tereny inwestycyjne i nowe miejsca pracy. To też pieniądze, które mają pomóc samorządom w walce z gospodarczymi skutkami COVID-19.

– Musimy walczyć o każde miejsce pracy. Dlatego tę walkę z kryzysem, walkę z COVID-19, toczymy wspólnie. Toczy ją rząd, samorządy, przedsiębiorstwa i obywatele. Wsparliśmy już firmy w ratowaniu miejsc pracy, a dzisiaj przedstawiamy rządowy program inwestycji lokalnych – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – W ramach tego funduszu inwestycji lokalnych w kilka miesięcy zaangażowaliśmy i jeszcze w najbliższym czasie będziemy angażować łącznie ponad 12 mld zł – dodał.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy z naszego terenu otrzymają:

  • Powiat Legionowski – 3 101 150 zł
  • Legionowo – 4 354 703 zł
  • Jabłonna – 5 991 033 zł
  • Serock – 2 305 827 zł
  • Wieliszew – 1 802 368 zł
  • Nieporęt – 1 444 533 zł

fot. Krystian Maj/KPRM/Twitter