Rusza akcja znakowania rowerów

W ten piątek policjanci z powiatu legionowskiego rozpoczynają akcję „Nie daj szansy złodziejowi – Oznakuj bezpłatnie swój rower”. Dzięki wsparciu starostwa i przekazaniu pełnego sprzętu do grawerowania, zarówno w siedzibie legionowskiej komendy oraz w komisariatach każdej z gmin, w tym w Jabłonnie, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznakować swoje rowery.

Akcja znakowania rowerów zainicjowana i zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie przy jednoczesnym wsparciu starostwa ma na celu przeciwdziałanie kradzieżom rowerów na terenie całego powiatu.

– Akcja ma dać poczucie mieszkańcom, że ich rowery zostaną dodatkowo zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą i szybciej zidentyfikowane w przypadku odnalezienia przez policjantów, gdy już doszło do przestępstwa – dodaje Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie.

Dodatkowe oznakowanie, poprzez grawerowanie numerów na podzespołach i częściach rowerowych, da policji i straży miejskiej możliwość weryfikowania legalności posiadanych jednośladów i sprawdzania czy należą one do właściwej osoby.

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez policję. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywać się będzie na podstawie:
• dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
• dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży, wg. oświadczenia właściciela.

Znakowanie rowerów rozpocznie się w piątek 28 kwietnia 2017 roku w godzinach 10.00-18.00 i będzie prowadzone przez policjantów-dzielnicowych na terenie całego powiatu.

Chęć udziału w akcji znakowania roweru należy zgłosić telefonicznie:
• w Rewirze Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Legionowie ul. Jagiellońska 26B tel. 22 604 82 27, 600 997 280
• w Komisariacie Policji w Serocku ul. Pułtuska 7 – tel. 22 782 75 07
• w Komisariacie Policji w Nieporęcie ul. Wojska Polskiego 3  – tel. 22 774 87 57
• w Komisariacie Policji w Jabłonnie ul. Modlińska 102B – tel. 22 774 43 44
• w Komisariacie Policji w Wieliszewie ul. Al.Solidarności 25  – tel. 22 782 30 77

Jabłonna Dla Mieszkańców

rower1