Nieserdeczny urzędnik?

W ostatnim czasie mieszkańców z ulicy Serdecznej w Chotomowie spotkała dość nieprzyjemna sytuacja. Jeden z urzędników miał powiedzieć, że jeśli nie zmienią swojego zachowania, to gmina już nic u nich nie zrobi. Sprawę będzie wyjaśniał wójt.

W kwietniu opisywaliśmy temat robót przy ul. Serdecznej, która jest odbudowywana po wykonaniu prac kanalizacyjnych. Mieszkańcy mówili nam, że nie dość, iż wykonawca podniósł poziom drogi i woda spływa na ich posesje, to do odbudowy ulicy użyto materiału słabej jakości. Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Podczas wczorajszych obrad Rady Gminy mieszkańcy z ul. Serdecznej byli zbulwersowani zachowaniem jednego z urzędników, który miał powiedzieć, że są nieprzyjemni oraz natarczywi i w związku z tym jak będą się tak zachowywali, to gmina nic im nie zrobi. Czy to oznacza, że pokazując niedociągnięcia firmy odbudowującej drogę i urzędu, mieszkańcy muszą obawiać się, że gmina nie zrealizuje na ich ulicy kolejnych inwestycji?

– Czy pan wójt płaci pensje swoim pracownikom czy jednak ci pracownicy muszą ubiegać się o dodatkowe dofinansowania od wykonawcy? Z prostej przyczyny, że bardziej reprezentują interesy wykonawcy niż gminy – odniósł wrażenie jeden z mieszkańców.

Wójt Jarosław Chodorski zobowiązał się, że zweryfikuje wspomnianą informację i będzie interweniował w tej sprawie, ponieważ nie wyobraża sobie, żeby tego typu sytuacje miały miejsce. Mieszkańcy zapewnili, że są nagrania, które potwierdzają zachowanie urzędnika.

Jabłonna Dla Mieszkańców