Niedawno wybudowana droga już wymaga remontu. Za 240.000 złotych!

Jeszcze nie zrealizowano drugiego etapu budowy ulicy Jaśminowej w Rajszewie, a droga już wymaga remontu za kwotę sięgającą nawet 240 tysięcy złotych. Kierowcy w trosce o swoje samochody, starają się nie jeździć dziurawą drogą. Gwarancja na ulicę Jaśminową obowiązywała tylko przez pół roku.

W 2015 roku Urząd Gminy wybudował za ponad 350 tys. zł ul. Jaśminową, która miała ułatwić mieszkańcom Rajszewa dojazd do drogi wojewódzkiej. Wcześniej kierowcy musieli dokładać dodatkowe kilometry, żeby dojechać do Jabłonny. Początkowo mieszkańcy byli zadowoleni z tej inwestycji, ale teraz narzekają na stan drogi, który – mówiąc wprost – jest po prostu fatalny.

– Tu jest dziura na dziurze. Szkoda samochodu, żeby tędy jeździć – słyszymy w rozmowach.

Okazuje się, że według wstępnych szacunków, remont niedawno wybudowanej drogi może kosztować ok. 240 tys. zł. Warto wiedzieć, że inwestycja cały czas nie została zakończona, ponieważ w przyszłości zostanie tam położony asfalt i wybudowany chodnik. Kiedy? Raczej nie tak szybko.

Podczas marcowej sesji radny Arkadiusz Syguła dziwił się, dlaczego Urząd Gminy zdecydował się na bardzo krótki okres gwarancji – 6 miesięcy.

Z kolei wicewójt Marcin Michalski tłumaczył, że firma nie została wezwana do naprawy drogi, ponieważ w czasie gwarancji nic złego się nie działo.

– Po okresie gwarancyjnym, szczególnie po zimie ta droga jest rzeczywiście w stanie niezadowalającym – przyznał M. Michalski.

Do nas opinie o złym stanie drogi docierały już w 2016 roku. W trakcie sesji naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej poinformowała, że nie znalazła dokumentu, który jest protokołem z kontroli drogi przed końcem gwarancji. Czy to oznacza, że kontroli po prostu nie wykonano?

Jabłonna Dla Mieszkańców