Rodzice zawiadomili prokuraturę

Jedni z rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonnie, poczuli się oszukani i pozostawieni bez pomocy w kwestii dotyczącej ich dzieci. Obecnie sprawę bada prokuratura.

Od dłuższego czasu pojawiały się głosy, że psycholog w szkole w Jabłonnie, pani Magdalena S. sugeruje rodzicom korzystanie z jej usług poza placówką, oczywiście za odpowiednią odpłatnością. Nikt jednak nie złożył oficjalnego doniesienia w tej sprawie. Znalazła się jednak rodzina, która oficjalnie potwierdziła, że pani psycholog również wobec ich dziecka postąpiła w ten sposób. Dodatkowo pojawiły się oskarżenia pod adresem pani pedagog Wandy R., dotyczyły one niewłaściwego traktowania dzieci. Obu paniom zarzucono też nieudostępnienie rodzicom wyników prowadzonych badań i obserwacji.

Interwencja w szkole jak i powiadomienie organu prowadzącego nie przyniosło praktycznie żadnej reakcji. Obecnie tym tematem zajmuje się prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie.

Powiadomione o sytuacji kuratorium nakazało dyrekcji przeprowadzenie odpowiednich działań. Nie wiadomo jednak, co konkretnego w tej sprawie zrobiła szkoła. Obie panie nadal pracują i maja kontakt z dziećmi. Mimo tak poważnych zarzutów nie zdecydowano się na zawieszenie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Kurier Mieszkańców Gminy Jabłonna