Rezygnują ze schetynówki – łącznik w tym roku

Jeszcze w tym roku ma powstać łącznik ulic Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów w Jabłonnie. Gmina brała pod uwagę ubieganie się o środki w ramach tzw. schetynówki, ale zrezygnowała z tego pomysłu. Powód? Przy wsparciu zewnętrznym inwestycja zostałaby wykonana dopiero w następnym roku.

Mieszkańcy ul. Szarych Szeregów, żeby dojechać do innych rejonów Jabłonny, muszą nadkładać drogi i przemieszczać się przez Legionowa. Zdarza się też, że łamią przepisy i wyjeżdżają na ul. Zegrzyńską w niedozwolonym miejscu, tym samym doprowadzając do groźnych sytuacji na drodze. Ich marzeniem jest budowa  łącznika.

– Łącznik powstanie w tym roku czy jednak nie powstanie? – pytał już w czerwcu radny Zenon Chojnacki.

– To jest zadanie zaplanowane na ten rok i chcemy, żeby powstał – odpowiedział wójt Jarosław Chodorski.

– Chcemy czy powstanie? Chcieć a wykonać to jest szalona różnica – dopytywał radny.

Jak okazało się, zdenerwowanie radnego było spowodowane informacją, którą uzyskał od jednej z urzędniczek, że jest rozważana możliwość wykonania łącznika w ramach tzw. schetynówki. To oznaczałoby, że inwestycja nie zostałaby zrobiona w tym roku, tylko najwcześniej w kolejnym.

– Później okaże się, że zabrakło nam 2 punktów i nie zrobimy tego schetynówką w 2017 roku – mówił radny.

W trakcie czerwcowych obrad wójt zobowiązał się, że inwestycja zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Tym samym oznaczało to rezygnację ze starania się o środki zewnętrzne. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, w ubiegłym tygodniu ostatecznie postanowiono, że gmina nie będzie zgłaszać wspomnianego łącznika do naboru.

Jabłonna Dla Mieszkańców