Remontują ścieżkę rowerową. „Nowy asfalt podnosił się i pękał”

– Kolejne nowe „kwiatki” wyrastają spod asfaltu na ścieżce rowerowej do Rajszewa. To drugi rok z rzędu, gdzie na nowej ścieżce wykonywane są naprawy i końca nie widać – mówi b. radny Mariusz Grzybek. Mimo że ścieżka rowerowa z Wólki Górskiej do Rajszewa została wybudowana w 2019 roku, już rok później zaczęły pojawiając się pierwsze pęknięcia asfaltu.

To drugi rok z rzędu, gdzie na nowej ścieżce wykonywane są naprawy i końca nie widać. Po ostatnich naprawach, nadal są pęknięcia asfaltu wzdłuż drogi dla rowerów, jak i w poprzek ścieżki oraz kopczyk dzięki któremu rower nieźle podskoczył. Czy były realizowane odbiory prac? pisze na Facebooku Mariusz Grzybek.

Przez szyszki i żołędzie?

B. radny dodał, że już „rok temu były wycinane uszkodzone części asfaltu, bo z żołędzi i szyszek, które jak twierdzą naprawiający wrastały rośliny i przebijały asfalt. Gwarancja się kończy, kto potem będzie poprawiał po odebranej i zapłaconej robocie? Dlatego domagajmy się dobrej jakości prac, bo to nasze pieniądze”.

– Nowy asfalt podnosił się i pękał. Wykonawcy informowali, że pod nawierzchnię dostały się szyszki lub żołędzie, które pod wpływem wody pęczniały i wybijały asfalt. Wówczas z uszkodzonej masy bitumicznej były wycinane małe walce i otwory były powtórnie zalewane masą asfaltową – informował portal Życie Chotomowa.

Portal zauważył również, że w tym roku były wykonywane kolejne naprawy ścieżki rowerowej. – Powodem napraw była popękana masa bitumiczna na skraju ścieżki. Jak informowali wykonawcy prac, powyższe najprawdopodobniej powstało w wyniku wjeżdżania maszynami do koszenia trawnika – czytamy.

Ścieżka kosztowała ponad 5 mln złotych

Wykonana 2019 roku ścieżka rowerowa ma długość około 7 kilometrów i przebiega przez takie miejscowości jak Wólka Górska, Boża Wola, Suchocin, Skierdy i Rajszew. Urząd Gminy przeznaczył na jej budowę około 5,4 mln złotych.

fot. Facebook/Mariusz Grzybek