Remontują ścieżkę rowerową. „Nowy asfalt podnosił się i pękał”

– Kolejne nowe „kwiatki” wyrastają spod asfaltu na ścieżce rowerowej do Rajszewa. To drugi rok z rzędu, gdzie na nowej ścieżce wykonywane są naprawy i końca nie widać – mówi b. radny Mariusz Grzybek. Mimo że ścieżka rowerowa z Wólki Górskiej do Rajszewa została wybudowana w 2019 roku, już rok później zaczęły pojawiając się pierwsze pęknięcia asfaltu.

To drugi rok z rzędu, gdzie na nowej ścieżce wykonywane są naprawy i końca nie widać. Po ostatnich naprawach, nadal są pęknięcia asfaltu wzdłuż drogi dla rowerów, jak i w poprzek ścieżki oraz kopczyk dzięki któremu rower nieźle podskoczył. Czy były realizowane odbiory prac? pisze na Facebooku Mariusz Grzybek.

Przez szyszki i żołędzie?

B. radny dodał, że już „rok temu były wycinane uszkodzone części asfaltu, bo z żołędzi i szyszek, które jak twierdzą naprawiający wrastały rośliny i przebijały asfalt. Gwarancja się kończy, kto potem będzie poprawiał po odebranej i zapłaconej robocie? Dlatego domagajmy się dobrej jakości prac, bo to nasze pieniądze”.

– Nowy asfalt podnosił się i pękał. Wykonawcy informowali, że pod nawierzchnię dostały się szyszki lub żołędzie, które pod wpływem wody pęczniały i wybijały asfalt. Wówczas z uszkodzonej masy bitumicznej były wycinane małe walce i otwory były powtórnie zalewane masą asfaltową – informował portal Życie Chotomowa.

Portal zauważył również, że w tym roku były wykonywane kolejne naprawy ścieżki rowerowej. – Powodem napraw była popękana masa bitumiczna na skraju ścieżki. Jak informowali wykonawcy prac, powyższe najprawdopodobniej powstało w wyniku wjeżdżania maszynami do koszenia trawnika – czytamy.

Ścieżka kosztowała ponad 5 mln złotych

Wykonana 2019 roku ścieżka rowerowa ma długość około 7 kilometrów i przebiega przez takie miejscowości jak Wólka Górska, Boża Wola, Suchocin, Skierdy i Rajszew. Urząd Gminy przeznaczył na jej budowę około 5,4 mln złotych.

fot. Facebook/Mariusz Grzybek

Komentarze

  • 27 kwietnia 2021 at 13:15
    Link

    sztandarowa inwestycja gminy a wyszło jak zawsze. w Jabłonnie od lasu w stronę Pałacu też można ciekawe rzeczy zobaczyć. odcinek robiony niedawno rok-pół roku temu. gdzie jest niżej od strony posesji tam spływa woda z Modlińskiej, po jakimś czasie zacznie się zapadać nasyp ścieżki (tak samo jak zapadała się wcześniej kostka).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *