Remontują niedawno wybudowane rowy

Jak informuje portal Życie Chotomowa „trwa przysypywanie brzegów rowów odwodnieniowych przy ul. Chotomowskiej i Partyzantów”. Czy po kolejnych opadach skarpy nie będą już się osuwać?

– Trwa przysypywanie brzegów rowów odwodnieniowych przy ul. Chotomowskiej i Partyzantów. Rowy są elementem technicznym drogi i należą do wyposażenia technicznego pasa drogowego. Niestety, do tej pory stanowiły zagrożenie dla samej drogi, jak i ścieżki rowerowej, gdyż ziemia obsuwała się i nie stanowiła umocnień. Jak będzie teraz? Czas pokaże – poinformowało dziś Życie Chotomowa.

Przypomnijmy, że wybudowane w tym roku rowy naprawiane są praktycznie po każdej ulewie. Urząd Gminy nie uwzględnił płyt ażurowych, które mogłyby je wzmocnić. Jak wyjaśniał przewodniczący Rady Gminy Wojciech Nowosiński, urząd liczył, że rowy zostaną wzmocnione przez trawę. – Musi zostać zasiana trawa i dopóki się ona nie ukorzeni, nic z tym nie da się zrobić. To jest założenie projektowe i najczęściej stosowane rozwiązanie – mówił Wojciech Nowosiński.

Fot. Życie Chotomowa