Radny obiecuje oświetlenie na łączniku

– Myślę, że oświetlenie łącznika zostanie wybudowane jeszcze w tym roku. Mimo że urząd mamy taki jaki mamy, będzie to dopilnowane – zapewnia radny Zenon Chojnacki. Ta wypowiedź jest pokłosiem naszego niedzielnego artykułu, w którym poinformowaliśmy, że Urząd Gminy nie uwzględnił budowy oświetlenia na łączniku ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów w Jabłonnie.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Urząd Gminy nie zlecił projektantowi ujęcia w dokumentacji projektowej instalacji oświetlenia ulicznego.

– Nie zapomniano o oświetleniu i jeśli w przyszłości będzie wniosek w sprawie budowy oświetlenia przy nowo powstałej ulicy to możliwa będzie realizacja. Obecnie priorytetem była budowa łącznika – mówił nam Michał Smoliński, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej.

Przypomnijmy, że trwająca inwestycja będzie kosztować 431.138,12 zł. Początkowo w budżecie gminy zaplanowano na budowę 700.000 zł, w związku z tym pojawiły się oszczędności w wysokości ponad 268.000 zł. Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Publicznego jej przewodniczący Zenon Chojnacki odniósł się do braku oświetlenia na budowanym łączniku.

– Nie jest tak, że komisja czy Chojnacki nie dopilnowali oświetlenia, tylko nikomu łącznie ze mną, nie przeszło przez myśl, że mając tyle pieniędzy na tę inwestycję, może ona powstać bez oświetlenia. Mamy żal, że nie ma oświetlenia, ale to nie są nasze zaniedbania, tylko niekompetencja urzędników – mówił Z. Chojnacki.

Radny przyznał nam, że paradoksalnie brak oświetlenia… nie wydłużył inwestycji. Z. Chojnacki jest zdania, że dołączenie oświetlenia do zakresu budowy łącznika mogłoby opóźnić rozpoczęcie inwestycji o pół roku.

– Za wszelką cenę chciałem, żeby ten łącznik powstał. Teraz łącznik już jest i zrobię wszystko, żeby pojawiały się też lampy i było to wykończone. Budowa oświetlenia jest niezbędna i obiecuję, że będzie. Myślę, że oświetlenie łącznika zostanie wybudowane jeszcze w tym roku. Mimo że urząd mamy taki jaki mamy, będzie to dopilnowane – mówi radny Chojnacki.

Jabłonna Dla Mieszkańców