Radni przeznaczyli 6.800.00 zł na budowę przedszkola w Chotomowie!

Dobiegł końca wielomiesięczny spór dotyczący budowy Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Nie będzie kontenerów, tak samo obiekt nie powstanie przy CEKS jak jeszcze niedawno próbował przeforsować wójt, tylko zgodnie z wolą Rady Gminy przedszkole zostanie wybudowane przy ul. Żeligowskiego. Radni zarezerwowali na ten cel 6.800.000 zł.

Podczas marcowej sesji Rady Gminy zabezpieczono w Wieloletniej Prognozie Finansowej 6.800.000 zł na budowę przedszkola przy ul. Żeligowskiego. Według wstępnych planów obiekt będzie przygotowany na 12 oddziałów przedszkolnych. Wniosek o zarezerwowanie tej kwoty WPF zgłosił radny Arkadiusz Syguła. Po głosowaniu Agnieszka Marciniak, przewodnicząca Rady Rodziców w chotomowskim przedszkolu podziękowała radnym za podjęcie wspomnianej decyzji. Zauważyła, że dla rodziców było to bardzo ważne.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, radni postanowili zabezpieczyć wspomnianą kwotę w WPF, aby wymóc na Urzędzie Gminy jak najszybsze zakończenie inwestycji. W trakcie posiedzeń urzędnicy twierdzili, że dzieci rozpoczną naukę w nowym przedszkolu najpóźniej we wrześniu 2021 roku.

Dotarliśmy jednak do przedwstępnej umowy najmu na tymczasowe przedszkole przy ul. Piusa, którą wójt Jarosław Chodorski podpisał z właścicielami tej nieruchomości. W umowie znajduje się punkt, który mówi o możliwości przedłużenia okresu najmu do 31 sierpnia 2023 roku. W związku z takim zapisem pojawiały się obawy, że Urząd Gminy może nie dotrzymać 3-letniego terminu – który podkreślała sekretarz gminy Agnieszka Sobczak – budowy przedszkola przy ul. Żeligowskiego. Zabezpieczenie 6.800.000 zł w WPF ma być zatem motywacją dla urzędników, aby nowy obiekt powstał nawet w 2019 roku.

Jabłonna Dla Mieszkańców