Komputer pomoże wicewójtowi

Przewodniczący Rady Gminy jest zdania, że wicewójt nie przychodzi przygotowany na Komisję Budżetową, przez co nie jest w stanie odpowiadać na zadawane pytania. Żeby usprawnić prace, w sali obrad pojawi się komputer. W ten sposób samorządowcy będą mogli na bieżąco sprawdzać informacje znajdujące się w internecie.

Podczas marcowego posiedzenia Komisji Budżetowej poruszono temat budowy ścieżek rowerowych. Jak okazało się, Urząd Gminy ogłosił przetarg na budowę jednego z odcinków. W poprzednim miesiącu przeprowadzono również procedurę otwarcia ofert. Jeden z radnych poprosił wicewójta, żeby ten przedstawił kwoty poszczególnych ofert.

– Oferty i informacje z przetargu są na stronie internetowej. Zaraz państwu przekażę – poinformował wicewójt Marcin Michalski.

To nie jest pierwszy raz, kiedy wicewót Michalski przychodzi nieprzygotowany na obrady i potrzebuje czasu, żeby zdobyć potrzebne informacje. W związku z tym padł wniosek, żeby od kolejnego posiedzenia w sali konferencyjnej znajdowało się stanowisko komputerowe, na którym na bieżąco można będzie sprawdzić wszystkie informacje publiczne jeszcze w czasie trwania komisji.

– Państwo zawnioskowali, ale to nie oznacza, że od przyszłego miesiąca (w kwietniu – red.), komputer będzie tutaj stał. Biurko tak, ale jest jeszcze kwestia internetu, monitora i komputera. Nie wiem czy w tym momencie mamy wolny sprzęt. Jeśli będziemy mogli, wykonamy ten wniosek – stwierdziła Agnieszka Sobczak, sekretarz gminy.

Miejmy nadzieję, że pojawienie się komputera, usprawni przebieg posiedzeń.

Jabłonna Dla Mieszkańców