Radni pokazują Chodorskiemu miejsce w szeregu

Mimo że Jarosław Chodorski jeszcze nie zajął gabinetu wójta w Urzędzie Gminy, dziewięciu radnych dało mu już pstryczek w nos. Nowy wójt ma być pod parasolem ochronnym tylko przez 100 dni, a później…

– Umowne 100 dni mijają w pierwszych dniach wiosny – piszą radni. – Nie widząc rozwoju i realizacji obietnic wyborczych jako Radni nie obiecujemy biernej obserwacji. Naszą misją jest współpraca dla dobra wspólnego rozwoju, dlatego będziemy otwarcie komunikowali niezadowolenie z postępów – dodają.

Pod listem skierowanym do nowego wójta podpisali się: Marek Zieliński, Teresa Gałecka, Witold Modzelewski, Włodzimierz Kowalik, Arkadiusz Syguła, Adam Krzyżanowski, Bogumiła Majewska, Dorota Świątko i Marta Lipińska, którzy określają się jako nieformalny klub 9 radnych. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Teresa Gałecka wystartowała w wyborach samorządowych z KWW Chodorskiego Jarosława.

– Wiemy, że nie da się połączyć ognia z wodą, lecz wierzymy, że zrobisz wszystko, aby zacierać obecne podziały i aby nie tworzyć nowych – zwracają się do wójta radni.

Jarosław Chodorski podczas poniedziałkowej sesji nie pozostał im dłużny: – Apeluję do was, zapomnijmy o tym, co nas dzieli i myślmy o tym, co nas łączy.

Jabłonna Dla Mieszkańców