Pytają o oświetlenie przejść dla pieszych

Gmina Jabłonna robi kolejne podejście do wykonania oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. W poprzednim roku wójt Chodorski nie zrealizował tego zadania, mimo że w budżecie było zarezerwowane 50.000 zł na projekt. Czy w 2018 roku uda się wykonać inwestycję?

Jak okazuje się, zabezpieczenie konkretnej kwoty w budżecie, nie zawsze oznacza, że dana inwestycja zostanie zrealizowana. Przekonali się o tym pomysłodawcy oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie gm. Jabłonna. W poprzednim roku zarezerwowano na wykonanie projektu 50.000 zł. Niestety zadanie nie zostało zrealizowane.

W tym roku gm. Jabłonna robi kolejne podejście. Tym razem jednak zaplanowano nie tylko opracowanie projektu, ale także budowę oświetleń. Justyna Kręcik, naczelnik Wydziału Inwestycji poinformowała, że gmina planuje wykonać oświetlenie 24 przejść dla pieszych i 13 przystanków. Zaznaczyła jednak, że w tym roku nie uda się zrealizować wszystkiego i prace zostaną podzielone na 2 części.

Radni poprosili panią naczelnik, żeby na marcowe posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przygotowała szczegółowe informacje dotyczące tego, które lokalizacje zostaną wykonane w tym roku, a także inne podstawowe informacje odnośnie planowanego przetargu.

– Mogę zobowiązać się do tego, co zrobi mój wydział. W ciągu 3 tygodni jesteśmy w stanie przygotować postępowanie przetargowe, natomiast za to, kiedy przetarg ukaże się, nie mogę ręczyć. To musi państwu zobowiązać się wójt – stwierdziła J. Kręcik.

Głos zabrał przewodniczący komisji.

– Mamy specyficzny rok. W roku wyborczym to przecina się szarfy, a nie buduje. Teraz będzie o wiele droższa ta budowa niż 2 lata temu i z pewnością droższa jak w następnym roku. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, bo rok temu nie mieliśmy takiej potrzeby, a mieszkańca nie mieli z nami, ale teraz zadadzą nam pytanie: a co żeście zrobili? Pokażcie mi jedno przejście, które oświetliliście. Chciałbym móc wskazać kilka takich przejść. My nie mamy sukcesu, a chcemy mieć ten sukces – powiedział radny Zenon Chojnacki.

Jak okazało się, w tej kadencji nie oświetlono ani jednego przejścia dla pieszych. Czy w tym roku będzie lepiej?

Jabłonna Dla Mieszkańców