Nie ma umowy na przedszkole

W dalszym ciągu wójt Chodorski nie podpisał umowy z właścicielami budynku przy ul. Piusa, do którego we wrześniu ma zostać przeniesione Gminne Przedszkole w Chotomowie. Negocjacje trwają od poprzedniego roku.

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rozwoju radna Bogumiła Majewska dopytywała o chotomowskie przedszkole. Radna martwi się, że przedszkole zostało przeniesione do Warszawy i Jabłonny. Agnieszka Sobczak, sekretarz gminy poinformowała, że urząd planuje wprowadzić dzieci do nowego budynku przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie najpóźniej we wrześniu za 3 lata.

Ponadto pani sekretarz poinformowała, że wójt jeszcze nie podpisał umowy z właścicielami budynku przy ul. Piusa w Chotomowie, do którego według wcześniejszych planów dzieci mają zostać tymczasowo przeniesione we wrześniu br. A. Sobczak zaznaczyła jednak, że gmina jest już prawie dogadana z właścicielami. Możliwe, że umowa zostanie podpisana w piątek.

Przypomnijmy, że wójt – na wniosek Rady Gminy – rozpoczął negocjacje z właścicielami budynku przy ul. Piusa w poprzednim roku. W lutym Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty przyznał, że jeśli negocjacje zakończą się fiaskiem, nie wyobraża sobie, co będzie dalej z chotomowskim przedszkolem.

Jabłonna Dla Mieszkańców