Przyjechali do Chotomowa ukraść katalizator. Wpadli w ręce policji

Policjanci z Jabłonny zatrzymali trzy osoby „na gorącym” uczynku i udaremnili kradzież katalizatora z auta przy ul. Kolejowej w Chotomowie. Zatrzymani wzięli na akcję… dziecko. Teraz troje mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w poniedziałek w godzinach nocnych w Chotomowie. Mundurowi patrolujący rejon ulicy Kolejowej zauważyli stojący pojazd z otwartą tylną klapą. Na widok radiowozu mężczyzna, który stał przy toyocie szybko zamknął bagażnik, wsiadł do samochodu i zaczął się oddalać. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli, w którym było dwóch mężczyzn oraz kobieta z dzieckiem. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił swąd ciętego metalu, który wydobywał się z pojazdu, a także rozgrzana szlifierka akumulatorowa i lewarek samochodowy.

Szybko okazało się, że 26- latka, 28- latek i 23- latek usiłowali dokonać kradzieży katalizatora ze skody. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komisariatu, a następnie osadzone w policyjnym areszcie. Dziecko przebywające w samochodzie zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. – To zatrzymanie, to kolejny cios zadany przez mundurowych w przestępczość szczególnie uciążliwą, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/mg/KPP Legionowo