Ośmiu kierowców zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu legionowskiego udaremnili jazdę ośmiu nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od ponad 0,8 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców i rowerzystów – przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

W sumie funkcjonariusze na drogach naszego powiatu w miniony weekend zatrzymali ośmiu kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownice swoich aut. Rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec Warszawy zatrzymany w sobotę przez mundurowych z Nieporętu, po tym jak otrzymali zgłoszenie, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 35-latka 2,6 promila alkoholu.

Wśród zatrzymanych znalazł się również kobieta. Mieszkanka powiatu nowodworskiego została zatrzymana w piątek przez policjantów z Serocka w miejscowości Szadki. Według otrzymanej informacji, kierująca volkswagenem jechała od krawędzi do krawędzi jezdni. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 62-latki okazało się, że ma ona w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoją lekkomyślność odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Legionowo