Przeniosą Centrum Kultury na Osiedle Przylesie?

Możliwe, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Trwają rozmowy dotyczące pozyskania gruntu pod przyszłą inwestycję. Prawdopodobnie GCKiS zostanie przeniesiony na Osiedle Przylesie.

W trakcie jednego z ostatnich posiedzeń jabłonowskich samorządowców poruszono temat obecnego budynku GCKiS, który znajduje się przy ul Modlińskiej w Jabłonnie. Pojawił się pomysł, aby Centrum Kultury zostało przeniesione w inną lokalizację. Władze gminy prawdopodobnie zdecydują się na okolice Osiedla Przylesie, ponieważ w tamtym rejonie Jabłonny ciągle wzrasta liczba mieszkańców. Z racji, że tamta część Jabłonny jest niedoinwestowana, włodarze chcieliby to zmienić.

Inwestycja mogłaby zostać wykonana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. To oznacza, że Centrum Kultury zostałoby wybudowane przy współpracy gminy oraz prywatnych firm, do których później miałaby należeć część usługowa budynku. Wkład urzędu mógłby pochodzić ze sprzedaży nieruchomości, gdzie obecnie znajduje się Dom Ogrodnika.

Jabłonna Dla Mieszkańców

AKTUALIZACJA [2 kwietnia] – PRIMA APRILIS