Przedszkole zamknięte od 5 marca. Dzieci będą przeniesione

W Przedszkolu Gminnym w Chotomowie trwa naprawa wieloletnich zaniedbań. W połowie lutego wójt Chodorski zamknął 3 sale lekcyjne i to jeszcze nie koniec! 5 marca zostanie zamknięte całe przedszkole, a dzieci będą przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie oraz do budynku przy ul. Dębowej w Warszawie. Kolejna przeprowadzka w czerwcu, a później jeszcze kolejna…

15 lutego w Domu Strażaka odbyło się spotkanie na temat funkcjonowania przedszkola w Chotomowie. Uczestniczyli w nim wójt, radni oraz rodzice. Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty poinformował, że do dzieci od 3 do 5 lat zostaną przeniesione do budynku znajdującego się przy ul. Dębowej w Warszawie (tj. około 100 dzieci), natomiast dzieci 6-letnie zostaną umieszczone w Szkole Podstawowej nr 2. Przedszkole przy ul. Żeligowskiego zostanie wyłączone z użytkowania 5 marca, do tego czasu będzie otwartych tylko część sal. Nowe lokalizacje będą obowiązywać do czerwca. W wakacje podwójny dyżur będzie pełniło Przedszkole Gminne w Jabłonnie albo SP nr 2. Od września dzieci zostaną przeniesione prawdopodobnie do budynku przy ul. Piusa XI, który będzie wynajęty do czasu budowy docelowego przedszkola przy ul. Żeligowskiego. Według wójta powstanie ono maksymalnie w ciągu 3 lat.

– Niektórzy rodzice nie pracują w Warszawie, tylko jeżdżą w drugą stronę. Ta lokalizacja to będzie dodatkowa godzina jazdy i wstawanie dla dziecka o godz. 6.00 rano – jeden z rodziców odniósł się do lokalizacji przy ul. Dębowej.

– W innych przedszkolach rodzice też dowożą dzieci i nie mają problemu, że muszą dojechać 15, 5 czy 10 kilometrów – tłumaczył wójt.

Wiele pytań podczas spotkania dotyczyło właśnie dojazdu do nowego obiektu. Jak wyliczono, jest on oddalony od Chotomowa o około 8 kilometrów.

Wójt obiecał, że wszyscy pracownicy oświatowi przedszkola, którzy mają umowy o pracę, zmienią jedynie lokalizacje. Ponadto rodzice dowiedzieli się, że gmina jeszcze nie podpisała umów z właścicielami budynków przy ul. Dębowej i Piusa XI. W pierwszym przypadku, jak usłyszeliśmy, urzędnicy są „po słowie” z właścicielami budynku, natomiast w drugim przygotowują się do podpisania umowy przedwstępnej.

Jabłonna Dla Mieszkańców