Promowali bezpieczeństwo w chotomowskiej szkole

W ostatnią środę w Szkole Podstawowej nr 2 w Chotomowie odbyła się kolejna odsłona kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”. Organizatorem kampanii promującej bezpieczeństwo oraz pierwszą pomoc przedmedyczną jest Urząd Marszałkowski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

– Jako inicjator i organizator akcji serdecznie dziękuję za możliwość zorganizowania jej również w Państwa szkole. Jest mi niezmiernie miło gościć w tej szkole, ponieważ kiedyś byłem jej uczniem – mówił radny Adam Krzyżanowski.

W trakcie środowej akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie omówili tematykę zawartą w filmie „Tak, chcę być bezpieczny”, natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Można było również skorzystać z symulatora jazdy na motorze. Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Wcześniej akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!” odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie i Szkole Podstawowej w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców