Projekty wodno-kanalizacyjne pójdą w błoto?

Gmina unieważniła przetarg  na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci wodociągowej w Chotomowie. Mieszkańcy zastanawiają się, czy urząd będzie dysponował odpowiednimi środkami finansowymi na realizację projektów, które będą opracowywane.

W czwartek gmina unieważniła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci wodociągowej w Chotomowie. Powód? Nie wpłynęła ani jedna oferta. Urząd ponowił ogłoszenie dzień później. Oferty można składać do 21 czerwca do godz. 10.00.

Udało się za to wybrać wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Janówku Drugim. W postępowaniu wystartowały dwie firmy, tańszą ofertę przedstawiła GWK Inżynieria Sanitarna Agnieszka Halicka z Warszawy.

Nie znamy jeszcze wyniku przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach Kisielewskiego – Partyzantów – Jasna w Chotomowie. Mimo że oferty można było składać do 9 lipca, w Biuletynie Informacji Publicznej nadal próżno szukać rezultatów.

Na ostatniej sesji Rady Gminy jeden z mieszkańców pytał, czy urząd będzie w stanie zrealizować projekty wodno-kanalizacyjne. Jego obawy są spowodowane tym, że w najbliższych latach gmina będzie musiała wykupić obligacje na kwotę 8.610.000 zł. Skąd zatem weźmie środki finansowe na inwestycje wod-kan?

– Projekty, projekty, projekty… Słyszę, że pan wójt ogłosił przetarg, ale czy zrobiono bilans, ile to będzie kosztować? Czy znowu przeżyjemy historię poprzedniego zarządu, który projektował mnóstwo rzeczy i poszło to do piachu? – pytał mieszkaniec.

– Czy państwo jesteście świadomi, ile macie na to pieniędzy? Żeby nie okazało się, że znów z pieniędzy mieszkańców zrobimy projekty i nie zrealizuje się ich podobnie jak wcześniejszych, bo gmina zrobiła dużo błędów. Czy państwo wiecie na co się porywacie? – kontynuował mieszkaniec.

Wicewójt Marcin Michalski poinformował, że gmina będzie w stanie zrealizować inwestycje przy wkładzie własnym oraz dotacjach.

Jabłonna Dla Mieszkańców