Projekty na półkę. Przynajmniej na chwilę

Mimo że w poprzednim roku wydano ponad 22 tysiące złotych na projekty oświetlenia czterech ulic, gmina nie planuje wykonania tych inwestycji  w 2017 roku. Powód? Pierwszeństwo mają ulice, gdzie projekty i pozwolenia na budowę są gotowe już od 2015 roku.

Podczas grudniowej sesji Rady Gminy Mariusz Grzybek poruszył temat tegorocznego budżetu w zakresie budowy oświetlenia ulic, gdzie urząd zrealizował projekty w 2016 roku.

– Jeszcze niedawno państwo tak wyśmiewali się z poprzedniej kadencji, że projekty były realizowane na półkę i w tym przypadku projekty oświetlenia również pójdą na półkę. Znajdą się natomiast inne projekty do realizacji – mówił do władz gminy M. Grzybek.

Radny dodał, że wcześniej padały zapewnienia, iż tego typu inwestycje będą realizowane w kolejnym roku po wykonaniu projektu.

W 2016 roku gmina wykonała projekty oświetlenia ul. Kolejowej 34-36 w Dąbrowie Chotomowskiej, Żeligowskiego 31-33 w Chotomowie, Malborskiej w Jabłonnie i Małej w Chotomowie na dwóch odcinkach. Przeznaczono na ten cel 22.017 zł, w tym 4.797 zł pochodziło z funduszu sołeckiego Dąbrowy Chotomowskiej.

W tym roku oświetlenie powstanie na ul. Wrzosowej, Dębowej i Osiedlowej w Jabłonnie, Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej i Chabrowej w Rajszewie. Wszystkie projekty i pozwolenia na budowę w tych lokalizacjach uzyskano dwa lata temu.

Jabłonna Dla Mieszkańców