Pracują, by inni mogli w spokoju świętować

Minister Mariusz Błaszczak oraz wiceminister Jarosław Zieliński złożyli życzenia funkcjonariuszom, którzy podczas Świąt Bożego Narodzenia pełnią służbę. W spotkaniu wigilijnym wzięli także udział komendanci i szefowie wszystkich służb podległych MSWiA. Z powiatu legionowskiego w uroczystości uczestniczyło czterech funkcjonariuszy, w tym policjantka z Jabłonny.

Wszyscy pragniemy „spokojnych świąt”, dlatego konieczne jest docenienie tych, którzy zapewnią bezpieczeństwo podczas tych szczególnych dni.

– Boże Narodzenie to czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Jednak część z państwa podczas nadchodzących dni będzie dbała o bezpieczeństwo tych, którzy będą świętować – powiedział podczas świątecznego spotkania z funkcjonariuszami minister Mariusz Błaszczak. – Taka jest jednak specyfika waszej służby – dodał.

Szef MSWiA podkreślał rolę funkcjonariuszy w zapewnieniu bezpieczeństwa w całym kraju.

– Polska jest krajem bezpiecznym i gościnnym dzięki waszej codziennej pracy – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Spotkanie wigilijne ponad stu funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu, pełniących służbę podczas świąt, odbyło się w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na warszawskim Ursynowie. Szef oraz wiceszef MSWiA, a także komendanci służb podległych MSWiA, złożyli funkcjonariuszom życzenia podczas tradycyjnego łamania się opłatkiem.

– Święta spędzicie państwo na służbie, dlatego chciałbym podziękować wam oraz waszym rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie, jakiego na co dzień wam udzielają – powiedział Mariusz Błaszczak. – Dziękuję wam za ofiarność i codziennie pełnioną służbę. Niech te święta będą spokojne, abyście podczas służby w te wyjątkowe dni, mieli jak najmniej pracy i skupili się na ich przeżywaniu – dodał z kolei wiceminister Jarosław Zieliński.

W uroczystości udział wzięli także mundurowi pełniący służbę w powiecie legionowskim: policjantka z Komisariatu Policji w Jabłonnie, policjant z wydziału prewencji oraz 2 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy.

Źródło: MSWiA / fot. KGP i KSP