Opozycja protestuje w święta

Gdy większość z nas spędza Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, w Sejmie trwa protest opozycyjnych posłów. Dotyczy on wydarzeń sprzed kilku dni, kiedy – zdaniem opozycji – przeprowadzono nielegalne głosowania. Wśród protestujących posłów jest także Jan Grabiec.

W piątek, 16 grudnia posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów Platformy Obywatelskiej. Obrady zostały wznowione przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. W głosowaniach udział wzięli przede wszystkim posłowie PiS oraz dwóch posłów klubu Kukiz’15. Zdaniem opozycji, przeprowadzone w ten sposób głosowania są nielegalne. PiS zapewniało, że nie doszło tu do złamania prawa, a przestępstwo popełniła opozycja, blokując mównicę.

Członkowie opozycji zapowiadają, że będą protestować do 11 stycznia. Wtedy właśnie rozpocznie się kolejne posiedzenie Sejmu. Posłowie nie przerwali akcji na czas świąt. Relacje z protestu można na bieżąco śledzić na stronie FB Jana Grabca – TUTAJ.

Poseł z naszego terenu twierdzi, że opozycja będąc w Sejmie, dba o stanowienie prawa, wolność mediów i wolność mandatu poselskiego. J. Grabiec zauważył, że przed Sejmem zebrało się wielu mieszkańców z naszych okolic.

Mimo że protestujący posłowie nie organizowali okolicznościowej wigilii, ci złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Namiastkę świąt mogli poczuć również przed Sejmem, gdzie mieszkańcy przynosili świąteczne potrawy i śpiewali kolędy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Jan Grabiec