Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Jabłonny

W piątek tuż po godz. 6.00 do Jabłonny dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Zachęcamy do przeczytania relacji napisanej przez druha Jana Zająca – przybocznego 25 WDH „Brzask” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

Czuwaj!

W piątek 23 grudnia na ostatnich roratach w tym roku 25 WDH „Brzask” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK po raz kolejny przekazała Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski Betlejemskie Światło Pokoju, ale zanim przejdziemy do relacji, po krótce o BŚP…

Płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybył do Wiednia, a stamtąd na Słowację. Następnego dnia, po słowackiej stronie Tatr, harcerze z ZHP odebrali go od skautów słowackich. W niedzielę, 11 grudnia o godz. 9.00 w Kościele Świętego Józefa w Svicie pod Popradem, po czym został rozniesiony po całej Polsce. Do Legionowa trafił w niedzielę 18 grudnia na mszy o 18:00 w Parafii p.w. Św. Jana Kantego. Z Legionowa trafił do nas.

Podczas rorat oficjalnie przekazaliśmy światło mieszkańcom Gminy Jabłonna. Przekazanie Światła jest to uczucie nie do określenia – braterstwo, wspólnota, jedność i spokój, chwila odetchnienia w całym pośpiechu codziennego życia. Mamy nadzieję, że Światło przyniesione do domów wniesie do niego jeszcze więcej rodzinnej, świątecznej atmosfery. Życzymy spokojnych, a zarazem wesołych Świąt!

25 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Brzask” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK