Pożegnanie lata z mundurowymi w Domu Dziecka

W sobotę z inicjatywy dzielnicowych z Jabłonny na terenie Domu Dziecka w Chotomowie został zorganizowany piknik pod hasłem „Pożegnanie lata”. Do akcji przyłączyli się również strażacy z OSP Chotomów. Mundurowi zaprezentowali podopiecznym placówki sprzęt z jakiego na co dzień korzystają w służbie. Dla wychowanków placówki przygotowano również prezenty wśród, których znalazły się ubrania, słodycze oraz zabawki.

Pomaganie wchodzi w krew – te słowa najlepiej opisują inicjatywę dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jabłonnie. To oni wśród policjantów oraz pracowników cywilnych komendy zorganizowali zbiórka na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Chotomowie. Do akcji przyłączyli się również strażacy z OSP Chotomów. Wśród rzeczy przekazanych przez mundurowych znalazły się ubrania, zabawki oraz słodycze.

W ramach zorganizowanego pikniku dzieci mogły obejrzeć policyjne motocykle, radiowóz, wóz strażacki czy przejechać się quadem.  Poznały również wyposażenie i sprzęt niezbędny policjantom czy strażakom w codziennej służbie. Spotkanie z mundurowymi było też dobrym momentem, aby wychowankowie domu dziecka utrwalili sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa osobistego oraz zasady ruchu drogowego.

Źródło: KPP Legionowo