Pożegnali zimę, powitali wiosnę

Oj działo się w sobotę w Skierdach! Młodzi mieszkańcy pożegnali zimę i przywitali nową porę roku – wiosnę. Nie zabrakło tradycyjnego topienia Marzanny.

Sobota w filii GCKiS w Skierdach rozpoczęła się od krótkiego przedstawienia teatralnego „Co można zgubić pod choinką?”. Jak przyznaje publiczność, która tego dnia przyglądała się spektaklowi, młode aktorki spisały się świetnie.

Następnie dzieci ze wsi zachodnich poznały zwyczaje, przesądy i atrybuty związane z powszechnie znaną kukłą – Marzanną, po czym cała grupa udała się do szkółki leśnej w Skierdach, gdzie utopiono kilku kukieł Marzanny. Warto podkreślić, że wszystkie zostały wykonane przez dzieci w trakcie Akcji Zima.

– Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkółce, dowiedzieliśmy się skąd nazwa „kontenerowa” oraz w jaki sposób i jakie drzewa się wysiewa. Na zakończenie wyprawy ogrzaliśmy się przy ognisku, napiliśmy się herbaty, zjedliśmy kiełbaski. Mimo mało wiosennej, wietrznej pogody, humory wszystkim dopisywały – i małym i dużym – opisują wycieczkę przedstawiciele GCKiS Skierdy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. J. Wielądek