Pożar w Chotomowie. Znaczne straty

Przez blisko dwie godziny strażacy walczyli z pożarem niezamieszkałego budynku w okolicy wiaduktu kolejowego w Chotomowie. Na miejsce zadysponowano 7 wozów strażackich.

Do pożaru przy ul. Partyzantów w Chotomowie doszło w czwartek (27.02) około godz. 23.00. Ogień pojawił się w pustostanie należącym do Starostwa Powiatowego w Legionowie. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych, jednakże straty spowodowane przez pożar są znaczne.

 

– Wczoraj wieczorem doszło do wybuchu pożaru w budynku przy wiadukcie, który chcemy przeznaczyć na świetlicę dla mieszkańców. Dziękuję Strażakom OSP Chotomów za skuteczną akcję gaśniczą jesteście WIELCY. Po wybuchu ognia, dzięki sprawnej interwencji OSP Chotomów budynek jest cały. Oczywiście trochę okopcony jednak mury nienaruszone i dach w całości. Myślę że teraz jako Gmina będziemy mogli nabyć go dużo taniej, a być może otrzymamy bezpłatnie całą nieruchomość o co będę zabiegał. W całym nieszczęściu jeszcze raz wyrazy uznania dla naszych STRAŻAKÓW – pisze na Facebooku radny Witold Urbański.

Fot. OSP Jabłonna