Pożar na Leśnej. Zaparkowane auta utrudniały interwencję

W nocy z czwartku na piątek przy ul. Leśnej w Jabłonnie paliła się furgonetka wypełniona tekstyliami. Strażacy mieli problem z dojazdem do pożaru, ponieważ wąska uliczka na całej długości była zastawiona autami. Policja przygotowała wezwania dla 5 właścicieli samochodów, których nieprzepisowo zaparkowane auta, utrudniły przejazd straży pożarnej.

Tuż przed godz. 1.00 straż pożarna została zaalarmowana, że przy ul. Leśnej płonie samochód dostawczy Fiat Ducato. Na miejsce zadysponowano dwa wozy z JRG Legionowo oraz 1 z OSP Jabłonna. Spaleniu uległ tył pojazdu oraz wnętrze bagażowe furgonetki. Pojawienie się ognia prawdopodobnie było spowodowane zwarciem instalacji elektrycznej, ale policja będzie to jeszcze wyjaśniać, ponieważ właściciel pojazdu twierdzi, że mogło dojść do przestępstwa.

– Mieszkańcy ul. Leśnej zafundowali strażakom długi powrót do domu. Skandalicznie zaparkowane auta uniemożliwiały przejazd pojazdów ratowniczych. Apelujemy za waszym pośrednictwem o większą wyobraźnię, gdyż w przypadku płonącego mieszkania mogłoby być za późno na ratunek – mówią nam strażacy.

Minionej nocy boczna ulica była na całej długości wypełniona zaparkowanymi autami. Jeden z wozów strażackich ze względu na swoje gabaryty miał problem z dojechaniem do akcji. Po drodze uszkodził lusterko w jednym z aut, natomiast drugi zaparkowany samochód trzeba było przepychać, aby strażacy mogli przejechać. Jak informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy w KPP Legionowo, 5 właścicieli samochodów, które zostały zaparkowane na zakazach postoju lub zatrzymywania się, będzie musiało stawić się na policji.

Daniel Szablewski, fot. czytelnicy

1