Chotomów czeka na naprawę dróg gruntowych

Możliwe, że w następnym tygodniu Urząd Gminy rozpocznie pozimową naprawę dróg gruntowych w Chotomowie. Obecnie większość z nich jest w tragicznym stanie. Na ulicy Kasztanowej jest tak dużo dziur, że kierowcy nawet nie są w stanie ich omijać.

Mieszkańcy ul. Kasztanowej od kilku miesięcy narzekają na stan ich drogi. Z każdym tygodniem pojawiają się na niej kolejne doły, a co za tym idzie – kierowcy boją się o swoje samochody.

– Panie wójcie kiedy mieszkańcy nazwanej ulicą Kasztanową doczekają się równej i utwardzonej nawierzchni? Obecnie ten fragment należący do gminy jest nieprzejezdny od kilku miesięcy – napisała do Urzędu Gminy p. Lidia.

Początkowo Wydział Komunalny informował, że prace w ramach bieżącego utrzymania dróg rozpoczną się w Chotomowie po 12 czerwca, jednak wkrótce ten termin został przesunięty.

– Prace w ramach bieżącego utrzymania dróg, na terenie Chotomowa rozpoczną się w przyszłym tygodniu (19-23 czerwca) – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Bieżące utrzymanie dróg gruntowych będzie wykonywała firma Usługi Transportowe, Budowlane i Drogowe Ziemiecki Ireneusz z Pieścirogów Starych. Koszt usługi to 206.806,05 zł.

Daniel Szablewski