Pożar drukarni w Jabłonnie

W piątek (21.09) o godzinie 21:14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie zaczęły napływać informację o pożarze drukarni na ulicy Dworkowej w Jabłonnie. Na miejsce skierowano łącznie 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych.

Pierwsi na miejscu pożaru byli strażacy z JRG Legionowo a tuż za nimi dojechał zastęp z OSP Jabłonna. Natychmiast rozwinięto linie gaśnicze i przystąpiono do podawania prądów wody na zajęty w całości przez ogień budynek. Okazało się że nie płonie stolarnia jak pierwotnie było w zgłoszeniu a drukarnia. W środku budynku znajdują się różnego rodzaju substancje, również toksyczne dla środowiska i niebezpieczne dla gaszących pożar strażaków. Zabezpieczeniem miejsca akcji zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie.

Do pomocy w gaszeniu pożaru wezwano również ciężkie zastępy z OSP Chotomów i OSP Legionowo. Druhowie w aparatach ochrony dróg oddechowych, przystąpili do gaszenia płomieni i częściowej rozbiórki spalonej konstrukcji.

Łuna ognia i gęsty śmierdzący dym wyczuwalny był w centrum Legionowa. W celu zabezpieczenia medycznego na miejsce trwającej akcji skierowano zespół Ratownictwa Medycznego z Jabłonny.

Udział w akcji:
471M22 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
479M26 – OSP Legionowo
479M44 – OSP Jabłonna
479M88 – OSP Chotomów
W01-172 – ZRM Jabłonna
ZZ819 – KP Jabłonna

www.WirtualneLegionowo.pl