Jutro darmowa komunikacja

W sobotę warto przesiąść się z samochodów do komunikacji miejskiej. Tego dnia można będzie skorzystać z transportu publicznego bezpłatnie. Powód? Jutro mamy Europejski Dzień bez Samochodu.

Przez całą sobotę kasowniki w pojazdach stołecznej komunikacji miejskiej, w tym w autobusach i tramwajach, będą wyłączone. Z kolei bramki metra zostaną otwarte, natomiast szlabany na parkingach Park&Ride podniesione – można będzie zatem pozostawić na nich auto bez uiszczania jakichkolwiek opłat.

– W związku z Europejskim Dniem bez Samochodu, przypadającym w dniu 22 września 2018 r., wzorem lat ubiegłych, spółka „Koleje Mazowieckie – KM” przyłącza się do obchodów poprzez wprowadzenie pozataryfowej oferty specjalnej Dzień bez Samochodu w KM oraz w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. W ramach oferty podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin – informują Koleje Mazowieckie.

Mimo że na stacji PKP Chotomów nie obowiązuje Wspólny Bilet, podróżni także będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu.

Jabłonna Dla Mieszkańców