Wpadli z narkotykami

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali Mirosława M., lat 38 oraz Grzegorza S., lat 29 podejrzanych o posiadanie marihuany. Policjanci zabezpieczyli ponad 34 gramy narkotyku i ustalili, że zatrzymany 29-latek jest także poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przewinienie. Do zatrzymania doszło na ul. Strużańskiej na granicy Legionowa z Jabłonną.

Kilka dni temu, tuż po godzinie 10.00 stołeczni wywiadowcy przeprowadzili kontrolę jadącego ul. Strużańską Citroena. Kierujący i jego pasażer byli trzeźwi, ale bardzo nerwowo reagowali na kontrolę policjantów. Wywiadowcy szybko odkryli, że pasażer Grzegorz S. ma przy sobie opakowanie, w którym mogły być narkotyki. Mężczyzna zapytany przez policjantów, potwierdził ich podejrzenia, że w pakunku znalezionym przez funkcjonariuszy znajduje się jego marihuana.

– Policjanci także przy fotelu kierowcy znaleźli porcję zielonego suszu, a w tym przypadku kierujący pojazdem Mirosław M. przyznał policjantom, że to jego marihuana – mówi kom. Jarosław Florczak, oficer prasowy KPP Legionowo.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i ustalili, że pasażer samochodu posiadał przy sobie ponad 34 gramy narkotyku, a wcześniej dał działkę marihuany kierującemu Citroenem. Grzegorz S. okazał się także poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przestępstwo.

Grzegorz S. usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Mirosław M. zarzut posiadania narkotyków. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im przestępstw i wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grzegorz S. będzie czekał na proces w jednym z warszawskich zakładów karnych, dokąd trafił zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście.

Obu mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców