Powraca temat wału przeciwpowodziowego

Jabłonowscy samorządowcy ponownie zainteresowali się stanem wału przeciwpowodziowego. Dziś odbędzie się spotkanie w tej sprawie. – To bardzo ważny krok w stronę modernizacji bardzo już wysłużonych wałów – informuje Wojciech Nowosiński, przewodniczący Rady Gminy.

Od lat toczą się dyskusje na temat modernizacji wału wiślanego. Obecnie jest on w złym stanie. Gmina Jabłonna zamierza wznowić rozmowy na temat potrzeby jego remontu.

– W najbliższy czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego, odbędzie się spotkanie władz powiatowych, przedstawicieli Gmin Powiatu Legionowskiego z instytucjami i przedstawicielami urzędów odpowiedzialnych za utrzymanie wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki. To bardzo ważny krok w stronę modernizacji bardzo już wysłużonych wałów. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, dlatego cieszy inicjatywa nowych władz samorządowych. Trzymajmy kciuki by sprawa budowy nowych wałów została ostatecznie zrealizowana – informuje przewodniczący Nowosiński.

Daniel Szablewski