Powiat Legionowski. Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych

Starostwo Powiatowe w Legionowie zaprasza na Dni Otwarte szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Legionowski. Podczas spotkań można będzie poznać ofertę placówek. Gdzie i kiedy?

13 marca, godzina 18.00

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie

W czasie spotkania będzie można zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się o ciekawych przedsięwzięciach, innowacjach pedagogicznych i projektach realizowanych w szkole, poznać instytucje współpracujące z placówką. Zapraszamy już od godz. 17.00, by obejrzeć szkołę, zajrzeć do poszczególnych klas, porozmawiać z uczniami. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej LO, ul. Piłsudskiego 26.

20 marca od godz. 16.00

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku

W programie m.in.: zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzanie sal lekcyjnych, pokaz nowoczesnego wyposażenia pracowni zawodowych, rozmowy z nauczycielami.

31 marca od godz. 18.00

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym

W nadchodzącym roku szkolnym szkoła proponuje otwarcie klasy humanistyczno-społecznej (rozszerzenia: polski, historia, angielski) i matematyczno-biologicznej (rozszerzenia: matematykę, biologię, angielski). Proponowane zajęcia: algorytmiczno-robotyczne, z biologii, matematyki, języka hiszpańskiego, geografii, historii, warsztaty dziennikarsko-recytatorsko-teatralne, trening wystąpień publicznych, innowacyjne lekcje wf, wyjazdy na wyższe uczelnie, spotkania z ciekawymi ludźmi, udział w projektach edukacyjnych, konkursach przedmiotowych, wyjazdach językowych i wiele innych.

24 kwietnia od godz. 10.00

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie

Harmonogram dnia otwartego: od 10.00 do 14.00 uczniowie w grupach zorganizowanych wraz z nauczycielami, od 17.30 do 19.00 możliwość odwiedzenia szkoły indywidualnie lub z rodzicami. W programie między innymi: zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Możliwość zapoznania z ofertą pracodawców dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia. Możliwość udziału w lekcji otwartej. Filmy i prezentacje multimedialne dotyczące kształconych zawodów. Zwiedzanie stoisk zawodowych. Zwiedzanie klaso-pracowni zawodowych, klasopracowni doradztwa zawodowego, sali gimnastycznej, siłowni, pracowni językowych. Pokaz JUDO. Jednocześnie placówka zaprasza rodziców przyszłych uczniów na spotkanie informacyjne dotyczące roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 23 marca o godz.19.00.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie, fot. pixabay