Poważna awaria sieci wodociągowej w Chotomowie

W Chotomowie doszło do awarii sieci wodociągowej. Od kilku godzin mieszkańcy dopytują, w jaki sposób można powiadomić gminę o awarii, ponieważ urzędowe telefony są nieaktualne albo nikt nie odbiera połączeń. – Trwają prace nad jej usunięciem i jak najszybszym przywróceniem dostaw wody – informuje Urząd Gminy.

– Czy ktoś wie gdzie można zgłosić awarię sieci wodociągowej? Nr podany na stronie gminy nie istnieje. Nr do gospodarki komunalnej na weekend wyłączony – dopytuje na Facebooku p. Michał.

– Jeśli kłopot w Chotomowie to awaria w okolicach poczty i pomnika. Informacja od Pani która spisuje liczniki. Tam zalecają podjechać i zapytać – dodaje p. Marzena.

Trwa naprawa

Po interwencjach mieszkańców Urząd Gminy poinformował, że: „Szanowni Państwo, numer pod który należy zgłaszać awarie sieci wodno-kanalizacyjnej: 22 7673380. Odnośnie awarii, trwają prace nad jej usunięciem i jak najszybszym przywróceniem dostaw wody”.

Zgodnie z informacją przedstawioną przez gminę, urząd czynny jest w poniedziałki w godz. 8.00-18.00, od wtorku do czwartku w godz. 8.00-16.00 oraz w piątki w godz. 8.00-14.00. Mieszkańcy zastanawiają się zatem, pod jaki numer należy dzwonić, kiedy do awarii dojdzie – tak jak w tym przypadku – w weekend.

– Szanowni Państwo, zajmujemy się awarią jak będą znane szczegóły napiszemy na stronie. Telefon je sprawny działający. W tej chwili pracownicy się tym zajmują wiec nie odbierają telefonu – odpowiada wójt Jarosław Chodorski.

Nieodpowiednie instrumenty

– Proszę o informacje w jakim czasie awaria będzie usunięta. Z uwagi na zaistniałą sytuację proszę przygotować odpowiednie instrumenty umożliwiające powiadamianie o awarii, pamiętajmy, że jest to szczególny czas – zwraca uwagę wójtowi p. Dorota.

red./zdj. ilustracyjne