Potrzebna pomoc dla pogorzelców

W nocy ze środy na czwartek doszło do pożaru drewnianego domu w Chotomowie. Córka jednej ze starszych mieszkanek zwróciła się o pomoc w odremontowaniu zniszczonej części budynku, w której mieszkała jej mama. Potrzebna jest pomoc w formie materialnej lub finansowej.

W środę, 28 listopada o godz. 23.41 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze drewnianego domu przy ul. Partyzantów. Ogień zajął przedsionek budynku. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, dwie rodziny opuściły budynek. Strażacy zastali pożar przedsionka w fazie rozwiniętej, natychmiast odłączyli energię elektryczną, po czym zdecydowali się na podanie dwóch prądów wody – na zewnątrz i wewnątrz. Następnie weszli do środka w aparatach tlenowych i zabrali z kuchni butlę propan-butan. Gdyby ogień dotarł do niej, prawdopodobnie doszłoby do wybuchu. Jak informuje straż pożarna, w jednej części budynku spaleniu uległ dach przedsionka, instalacja elektryczna oraz wyposażenie oraz nastąpiło okopcenie znajdującego się tuż obok pomieszczenia. Druga część budynku została jedynie zadymiona.

Pomocy w odbudowie zniszczonej części budynku potrzebuje starsza mieszkanka.

– Drodzy znajomi! W wyniku pożaru domu mojej mamy (28.11.18, Chotomów), o którym wcześniej Was informowałam, konieczne jest jego odremontowanie. Dlatego zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w formie materialnej lub finansowej. Potrzebne będą rzeczy takie jak: materiały budowlane, drzwi wejściowe, meble. Jeśli zechcecie dołożyć swoją cegiełkę poniżej podaję dane do przelewu: Nr konta: 69 1050 1012 1000 0022 8451 2031, Tytuł przelewu: „Darowizna”, Odbiorca: Maria Morawska. W razie chęci przekazania pomocy rzeczowej proszę o kontakt pod numerem: 694 945 403. Z góry DZIĘKUJĘ za każdą formę pomocy! – pisze Maria Morawska.

Fot. OSP Chotomów, film Maria Morawska