Porażka w meczu na szczycie

Pojedynek między Mazurem Radzymin a Wisłą Jabłonna określany była mianem hitu kolejki. Naprzeciw siebie stanęli lider i wicelider obecnych rozgrywek i jednocześnie dwie drużyny z najmniejszą liczbą straconych i największą liczbą strzelonych bramek. Nieznacznie lepszy okazał się Mazur.

Mazur jak na razie idzie jak burza przez rozgrywki i odsyła do domu kolejnych ligowych rywali, więc nie dziwi fakt, że po siedmiu kolejkach ma komplet punktów i całkiem pokaźną przewagę nad grupą pościgową.  Sporym osłabieniem dla Wisły był brak nominalnego kapitana Mateusza Kowalskiego oraz podstawowego obrońcy Michała Banaszka, przez co trener musiał skorygować ustawienie zespołu i wprowadzić lekkie zmiany w składzie.

Mecz od początku zdominował Mazur, czego efektem były dwie bramki zdobyte przez indywidualne błędy wiślaków. Najpierw z rzutu karnego po zagraniu ręką, a potem po kontrze, w której to zaspała linia obronna. Nadzieję w serca Wisły wlał niezawodny Paweł Madej skutecznie egzekwując jedenastkę za zagranie piłki ręką w polu karnym przez zawodnika Mazura. Przed przerwą gospodarze zdobyli trzecią bramkę po kolejnym kontrataku i na przerwę Wisła schodziła przegrywając 3:1.

Po zmianie stron mecz się otworzył, każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku – Wisła chciała wyrównać a Mazur dobić rywala. W 73. minucie doszło do sporej kontrowersji, bowiem wpierw bramka Pawła Madeja została uznana, po czym sędzia zmienił zdanie pod naciskiem trenera drużyny przeciwnej, jego sztabu i zgromadzonej licznie publiczności, czego efektem było odgwizdanie pozycji spalonej, mimo że nie mogło być o tym mowy. Wiślacy nie poddawali się i dziesięć minut później tym razem bramkę dobijając strzał Madeja zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Mikołaj Kropicz. Do końca meczu naciskała ekipa z Jabłonny. W kilku sytuacja gracze z Radzymina mogą dziękować swojemu bramkarzowi, ponieważ piłka po uderzeniach jabłonowskich zawodników powinna znaleźć drogę do bramki. Niestety fenomenalne interwencje golkipera miejscowych uratowały skórę liderowi. Mazur wygrywa 3:2 i jest samodzielnym liderem po ośmiu kolejkach. Teraz czas na mecz z SRT Halinów. Do zobaczenia w niedzielę o 15:30 na Estadio Modlińska w Jabłonnie.

Przebieg meczu:

2’ Wybicie Tomka Kokosińskiego, zgranie głową przez Pawła Madeja wprost na nogę Tomasza Tomaszka. Strzał pomocnika Wisła leci daleko od bramki.

4’ Z autu piłkę wyrzuca Piotr Małyszew, dostaje ją Madej, który wystawia piłkę przed polem karnym Łukaszowi Karczmarczykowi. Strzał, wysoko nad bramką.

5’ Akcja gospodarzy prawą stroną boiska, podanie przed pole karne, strzał i pewnie broni Kokosiński.

8’ Rzut wolny po faulu na Madeju. Dośrodkowanie Tomaszka, kiks obrońcy, z którego korzysta Hubert Koński i uderza sprzed pola karnego. Nad bramką.

14′ 1:0. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Mateusza Mrozowskiego sędzia wskazuje na wapno. Mimo wyczucia intencji strzelca Mazur zdobywa bramkę strzelając w lewy, dolny róg

18′ 2:0. Kontra Mazura po nieudanym strzale naszego zawodnika. Akcja lewą stroną, minięcie naszego zawodnika, wbiegnięcie w pole karne i po strzale piłka ląduje w lewym, dolnym rogu.

21’ Dominacja lidera A-klasy. Strzał sprzed pola karnego po akcji prawą stroną boiska. Minimalnie obok bramki.

23’ Akcja Wisły. Rooka dostaje piłkę od Mateusza Mrozowskiego, zagrywa do Tomka Wierzbickiego, który z kolei podaje do Tomka Tomaszka. Strzał, zablokowany przez zawodnika gospodarzy.

25’ Z akcją spod własnej połowy wychodzi Mazur. Przerzucenie piłki na prawą stronę, zgranie do środka przed pole karne, strzał i blokuje Łukasz Gałązka,

28’ Po zagraniu Madeja do Wierzbickiego, ten dostrzega Łukasza Karczmarczyka. Nasz pomocnik wbiega w pole karne, oddaje strzał i rzut rożny po blokadzie obrońcy Mazura.

32′ 2:1. Paweł Madej (rzut karny). Sędzia dyktuje jedenastkę po zagraniu piłki ręką przez zawodnika Mazura. Bramkarz bez szans przy strzale Pawła pod poprzeczkę.

35’ Po nieprzepisowym zagraniu na Karczmarczyku i dośrodkowaniu Adama Fronczka z rzutu wolnego minimalnie nad bramką piłkę po strzale głową przenosi Hubert Koński.

38’ Po nieodgwizdaniu wolnego po faulu zawodnika gospodarzy na Madeju, bezpańską piłkę przejmuje Karczmarczyk i z okolic 30 m decyduje się na strzał. Minimalnie obok bramki.

40′ 3:1 dla RKS Mazur Radzymin. Zagranie z lewej strony na prawą. Piłkę przejmuje zawodnika Mazura, mija wracającego Huberta Końskiego i w lewy róg uderza. Bez szans na obronę dla Tomka Kokosińskiego

43’ Rzut wolny dla Wisły z okolic 40 m. Głęboka centra Huberta Końskiego mogła zaskoczyć bramkarza Mazura, bowiem końcami palców fenomenalnie wybija piłkę na rzut rożny. Gdyby nie to pewnie byłaby bramka dla Wisły.

45’ Koniec pierwszej połowy.

46’ Na indywidualną akcję decyduje się Karczmarczyk, który wystawia piłkę na lewej stronie Tomaszkowi. Strzał minimalnie mija prawy słupek bramki miejscowych.

50’ Daleki wyrzut z autu Tomaszka. Piłka odbija się od kolana Adama Fronczka i wychodzi poza boisko. Nasz zawodnik nie był przygotowany i zresztą zaskoczony, że piłka do niego dotarła.

55’ Po nieprzepisowym zagraniu na Karczmarczyku do rzutu wolnego podchodzi Tomaszek. Strzał i minimalnie nad bramką.

61’ Akcja Mazura. Centra z prawej strony przed pole karne. Strzał, wysoko nad bramką.

62’ Zmiana w Wiśle – za Mohameda Mousse wchodzi Mikołaj Kropicz.

65’ Na strzał z ponad 30 m decyduje się Piotr Małyszew po wybiciu obrońcy w wyniku niedokładnej centry jednego z naszych zawodników. Daleko od bramki.

67’ Zmiana w Wiśle – za Tomka Wierzbickiego na placu melduje się Szymon Prandzioch.

69’ Kokosiński fenomenalnie broni kontratak gospodarzy. Akcje przeprowadzają lewą stroną, przerzut na prawą, odegranie przed pole karne i strzał. Pewnie bramkarz Wisły.

73’ Największa kontrowersja meczu. Po dośrodkowaniu jednego z naszych zawodników, przejęciu Karczmarczyka, który mimo obecności przy sobie dwóch zawodników lobuje bramkarza Mazura. Piłka odbija się od poprzeczki i głową do pustej bramki kieruje Madej. Radość na ławce Wisły mąci ostra gestykulacja trenera gospodarzy do arbitra liniowego. Kiedy już wszyscy oczekują na wznowienie gry od środka, sędzia główny po konsultacji z bocznym i presji wywoływanej przez szkoleniowca gospodarzy, jego sztabu i licznie zgromadzonych kibiców zmienia decyzje i odgwizduje spalonego.

78’ Za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę dostaje Tomasz Tomaszek.

82′ 3:2, Mikołaj Kropicz dobija strzał Pawła Madeja, który po indywidualnej akcji lewą stroną i wbiegnięciu w pole karne przegrał pojedynek z bramkarzem. Na szczęście blisko był Miki i wpakował piłkę do pustej bramki.

83’ Swojej okazji szuka Szymon Prandzioch, którego uderzenie po podaniu Kropicza minimalnie mija bramkę.

85’ Kolejny daleki wyrzut Tomaszka, głową uderza Koński, piłkę z linii wybija obrońca Mazura.

87’ Fenomenalna interwencja bramkarza z Radzymina po uderzeniu Tomaszka i tylko rzut rożny.

89’ Trener Ryszard Stromecki zostaje usunięty z boiska przez sędziego za krytykowanie decyzji arbitra.

93’ Przedostatnia akcja Wisły. Po fenomenalnym zagraniu Łukasza Gałązki, pięknym przyjęciu Karczmarczyka i oddaniu strzału przez Łukasza, jeszcze efektowniejszą paradą popisuje się bramkarz miejscowych parując piłkę na rzut rożny.

94’ Rzut rożny. Dośrodkowanie Fronczka, zamieszanie w polu karnym i ponownie w roli głównej bramkarz gospodarzy. Pewnie łapie piłkę po strzale jednego z naszych zawodników.

95’ Koniec meczu. Wisła Jabłonna przegrała z Mazurem Radzymin 3:2. Z przekroju całego spotkania wiślacy nie byli zespołem gorszym. Niestety indywidualne błędy przesądziły o wyniku.

RKS Mazur Radzymin – KS Wisła Jabłonna 3:2 (3:1)

Skład: Tomasz Kokosński – Piotr Małyszew, Hubert Koński, Łukasz Gałązka (C), Mateusz Mrozowski – Adam Fronczek, Rami Mohamed Mohamed Moussa (62′ Mikołaj Kropicz), Tomasz Tomaszek, Tomasz Wierzbicki (67′ Szymon Prandzioch) – Łukasz Karczmarczyk – Paweł Madej. Pozostali rezerwowi: Maciej Lech, Adam Podgórski, Łukasz Majewski, Patryk Żemajtiś

Żółte kartki: Tomasz Tomaszek – 78. minuta za dyskusję z arbitrem