Policyjny pościg. Nie zapłacili za paliwo, znaleziono narkotyki

Dzielnicowy z Jabłonny zatrzymał po pościgu dwóch mężczyzn, którzy nie zapłacili na stacji paliw za zatankowane paliwo. Ponadto 37-letni kierowca forda nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w pojeździe miał narkotyki. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty i teraz zajmie się nimi sąd.

W minioną sobotę około godziny 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Jabłonnie otrzymał zgłoszenie, o tym że dwaj mężczyźni poruszający się fordem na jednej ze stacji paliw nie zapłacili za zatankowane paliwo i odjechali. Interweniujący w tej sprawie dzielnicowy na jednej z ulic zauważył poszukiwany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi, który przekazał pracownik stacji. Policjant postanowił zatrzymać samochód, jednak jego kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie i zaczął uciekać. Mundurowy natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym samochodem.

Policjant po pościgu zatrzymał 37-letniego kierowcę uciekającego forda oraz 36-letniego pasażera. Kiedy na miejsce dotarła druga załoga, policjanci przeszukali pojazd, w którym ujawnili porcję amfetaminy. Ponadto okazało się, iż chcąc uniknąć odpowiedzialności za kradzież paliwa zmodyfikowali tablice rejestracyjne, nakładając na oryginalną część, numery rejestracyjne z innego pojazdu. Mieszkańcy powiatu garwolińskiego noc spędzili w policyjnej celi.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy z jabłonowskiego komisariatu przedstawili mężczyznom zarzut oszustwa. 37- latek dodatkowo odpowie za posiadacie środków odurzających i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/rm/KPP Legionowo