Policyjny borsuk z wizytą w szkole

Policjanci z Legionowa i Jabłonny w towarzystwie policyjnego pluszaka odwiedzili uczniów klas 0-I ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Z Borsukiem Bezpieczniej”. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom dużo radości.

Starszy  aspirant  Justyna Stopińska z legionowskiej komendy oraz sierżant Paweł Opacki dzielnicowy z komisariatu w Jabłonnie odwiedzili uczniów klas 0 i I ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie przy ul. Szkolnej 2.  Spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa, gdyż lekcję przeprowadzała policyjna maskotka – borsuk, który m.in. zachęcał najmłodszych do jazdy w fotelikach, zapinania pasów, a także noszenia odblasków.

Maluchy chętnie i prawidłowo odpowiadały na pytania miłego policyjnego pluszaka, dzieliły się też swoimi doświadczeniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, o czym świadczyć mogły uśmiechy na ich twarzach. Na koniec uczniowie otrzymali zakładki do książek i plany lekcji sponsorowane przez Urząd Gminy w Jabłonnie.

Źródło: KPP Legionowo