Policjanci polowali na nietrzeźwych

W ostatni poniedziałek policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierowców na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Nasz czytelnik zauważył, że akcja policji zwiększyła poranne korki, ponieważ kierowcy byli zatrzymywani nawet na zielonej sygnalizacji.

W poniedziałek o świcie policjanci z wydziału drogowego KPP Legionowo, ościennych komisariatów i z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Trzeźwy poranek – nie kieruję na kacu”. W ciągu czterech godzin skontrolowano przeszło 800 kierowców, w tym m.in. na ul. Modlińskiej w Jabłonnie przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 61. Na terenie naszej gminy nie odnotowano ani jednego przypadku nietrzeźwego kierowcy.

Jeszcze w trakcie akcji zgłosił się do nas jeden z czytelników, informując, że policjanci przeprowadzają kontrolę nawet na zielonej sygnalizacji. W związku z tym tworzyły się coraz większe korki.

– W trakcie prowadzonych działań policjanci wyznaczają punkty kontrolne w miejscach, gdzie następuje naturalne spowolnienie ruchu związane z natężeniem pojazdów np. w rejonach skrzyżowań z sygnalizacją świetlną – komentuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo.

Warto dodać, że w przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a par. 1 kk kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP Legionowo